Udogodnienia współczesności

Technologia ułatwia życie – to oczywiste. Dzięki niej nawet tak zwyczajne czynności, jak przejazd samochodem z własnego domu do miejsca pracy, przebiegać może bardzo sprawnie, choćby dzięki temu, że nie musimy wysiadać z auta za każdym razem, kiedy mijamy bramę – czy to na podjeździe własnego domu, czy też na terenie firmy. Zautomatyzowane bramy wjazdowe to w dzisiejszych czasach standard, dlatego nie zwracamy na nie zbyt często uwagi. Tymczasem charakteryzują się one wieloma cechami poprawiającymi znacznie zarówno poczucie naszego codziennego komfortu, jak również bezpieczeństwo użytkowania tego rodzaju rozwiązań.

Bezpieczeństwo i funkcjonalność

Niemal wszystkie nowoczesne bramy wjazdowe wyposażone są w intuicyjne systemy, które pozwalają im działać całkowicie automatycznie. Dobrym przykładem funkcjonalności oraz zapewnienia pełnego bezpieczeństwa jest wyłącznik przeciążeniowy, który chroni pojazdy przed kolizją ze skrzydłem bramy – dzięki niemu bramy automatyczne, w momencie napotkania jakiejkolwiek przeszkody, samoczynnie się zatrzymują i wycofują na miejsce spoczynku. Dodatkowym zabezpieczeniem są gumowe wykończenia, które można zauważyć na niektórych bramach – skutecznie chronią one karoserię samochodową przed zarysowaniem. Podobnym systemem bezpieczeństwa są fotokomórki, czyli urządzenia emitujące wiązkę światła, przerwanie której powoduje zatrzymanie pracy mechanizmu otwierającego bramę. Ciekawym udogodnieniem jest także automatyczne zamykanie bramy po ustalonym czasie – bez konieczności używania pilota.

Plusy płynące ze stosowania automatów

Elektroniczne napędy do bram mają bardzo wiele zalet. Przede wszystkim są wyjątkowo funkcjonalne – zapewniają sprawne działanie oraz możliwość sterowania zdalnego za pomocą pilota. Są ponadto systemami działającymi wyjątkowo cicho, dzięki czemu nie zakłócają spokoju domowników ani sąsiadów. Co bardzo ważne, są trwałe, dlatego bardzo rzadko konieczny jest serwis napędów do bram, natomiast, kiedy już zajdzie taka potrzeba, można go przeprowadzić niezwykle sprawnie, nie narażając się przy tym na zbyt duże koszta. Wątpliwości mogą natomiast budzić sytuacje, w których z jakiegoś powodu zostaje odcięte zasilanie – nie stanowią one jednak problemu, ponieważ każda automatyczna brama w przypadku zaniku napięcia może zostać przełączona w tryb otwierania ręcznego. Wystarczy zatem poczekać, aż dostawca ponownie uruchomi prąd w naszej okolicy, by móc na powrót cieszyć się komfortem użytkowania z automatycznej bramy.